Da, îmi plac foarte mult wallpaper-urile de la Apple, mai am un post cu acelaşi subiect şi m-am gândit să mai scriu unul. Nu ştiu ce au special aceste wallpaper-uri de mă atrag aşa de mult, poate simplitatea lor, poate logo-ul companiei Apple, şi ce e ciudat e faptul că nu am folosit niciodată vreun produs de-al lor...dar mi-ar plăcea :).
Cu toate că folosesc Ubuntu Linux nu am un wallpaper specific acestui sistem de operare ci mi-am pus unul de la Apple. Chiar prima imagine de mai jos e şi pe laptopul meu, simplu, o singură culoare, chiar culoarea mea preferată şi avse integrează foarte bine cu Desktopul meu având în vedere că folosesc skin-ul Elementary.
Pentru mai multe astfel de wallpaper-uri intraţi pe site-ul Apllewallpapers.net.
![](https://lh3.googleusercontent.com/blogger_img_proxy/AEn0k_uJM9Zx_2uZb_GVR39QGJaESgMA9-ddplXuTfZW0Zjp6evEwFxwar0Wq45Bg6zRVNaK8YngReZVi-wzMDF3iQmcXEJB_OX1xqvhhZgYjB86pu-sKCuoHXj2Eh3bWiTDCYLNltOjVHfSkOxqmg=s0-d)
Cu toate că folosesc Ubuntu Linux nu am un wallpaper specific acestui sistem de operare ci mi-am pus unul de la Apple. Chiar prima imagine de mai jos e şi pe laptopul meu, simplu, o singură culoare, chiar culoarea mea preferată şi avse integrează foarte bine cu Desktopul meu având în vedere că folosesc skin-ul Elementary.
Pentru mai multe astfel de wallpaper-uri intraţi pe site-ul Apllewallpapers.net.